Головні помилки при утепленні фасадів багатоквартирних будинків | Компания Euconvention. Пожарная сигнализация и системы безопасности
golovn-pomilki-pri-uteplenn-fasadv-bagatokvartirnih-budinkv

golovn-pomilki-pri-uteplenn-fasadv-bagatokvartirnih-budinkv

Сьогодні про утеплення свого житла замислюється практично кожен житель України. Неймовірно високі ціни на енергоносії і захмарні тарифи на комуналку змушують громадян країни більшу частину своїх мізерних доходів віддавати на оплату величезних рахунків, і перш за все, за опалення.

В першу чергу в утепленні потребують старі будівлі, які будувалися ще за радянських часів з цегли та панельних блоків, легко пропускають тепло назовні. Саме в процесі утеплення багатоквартирних житлових будинків допускаються найгрубіші помилки, що завдають серйозної шкоди житловому фонду країни. Про них ми і поговоримо в даній статті.

Шкода «точкового» утеплення

Першою помилкою при тепломодернізації фасадів міських висоток є утеплення окремо взятої квартири або групи квартир. Такий підхід веде до розвитку цілого ряду негативних процесів, кінцевим результатом яких є швидке руйнування фасаду і різке збільшення тепловтрат.

Пояснюється це тим, що на кордоні утеплених і неутеплених частин стіни виникає різкий перепад температур (особливо в спекотні літні місяці). Через що виникає деформації матеріалу з’являються мікротріщини, в які потрапляє вода. Взимку вона замерзає і розширює тріщини. З кожним роком процес посилюється.

Крім цього по межах утепленого ділянки відбувається зміщення точки роси всередину стіни, в тому числі і в місцях її зіткнення з перекриттями. Випадає тут конденсат зволожує стіну та перекриття, що призводить до розвитку грибка і цвілі як в утепленому приміщенні, так і сусідніх квартирах.

«Точкова» або «клаптева» теплоізоляція є грубим порушенням технології утеплення фасадів багатоповерхових будинків. Сьогодні в країні працюють програми з часткової компенсації витрат населення на закупівлю енергозберігаючих матеріалів (від 35% до 70%), так звані «теплі» кредити. Надаються вони власникам квартир багатоповерхових будинків при комплексному їх утеплення. У такий спосіб держава стимулює населення підходити до утеплення правильно.

Внутрішнє утеплення зовнішніх стін і його недоліки

Ще однією помилкою є внутрішнє утеплення стін. Серед населення побутує думка, що такий варіант набагато простіше і дешевше, так як роботи можна виконати самостійно. Це — велика помилка. Технологія утеплення зовнішніх стін зсередини дуже складна, і найменше її порушення так само призводить до руйнування матеріалу стіни і утеплювача, розвитку грибка і цвілі і різкого збільшення витоку тепла.

Внутрішнє утеплення виправдано тільки в тих випадках, коли утеплити фасад зовні неможливо. В цьому випадку весь процес, включаючи підбір утеплювача, необхідно довіряти тільки кваліфікованим фахівцям профільних фірм. В іншому випадку нерозумна економія неминуче обернеться великими проблемами і чималими додатковими витратами на їх усунення.

от admin